اخبار زنده
Business

کلود گیمینگ در سال 2020 ارزش خودش رو ثابت کرد

توسط پیمان جدی|۱۵ بهمن ۱۳۹۹

اتفاق های امثال نقطه عطفی برای بازیکن های عرصه کلودگیمینگ ( آمازون گوگل ماکروسافت و تنسنت) بود. "هشتگ در خانه بمانید" و اوقات فرغت بیشتر یکی از شتاب دهنده های اصلی این پیشرفت و تاثیر گزاری اون روی بازیکن ها به صورت جهانی بوده.

کلود گیمینگ : سرویس آنلاینی که بازی ها را به صورت ریموت اجرا میکند و بازیکن از طریق اینترنت بدون نیاز به اجرای بازی روی سخت افزار خود بازی را انجام میدهد. نمونه ایرانی این سرویس هم وجود داره که میتونید به سایاشون سر بزنید و ازش استفاده کنید peranix.com

در غرب، راه حل هایی که برای ورود اپلیکیشن های کلود گیمینگ به اپ استورد ارائه شده (توسط تکنولوژی وب اپ) نشان دهنده اینه که این پلتفرم ها راه خودشونو به IOS پیدا کردن. Stadia در حال حاضر یک اپلیکیشن بر اساس safari داره که بدون مشکل در حال کاره. اپلکیشن Xclod هم در بهار سال 2021 قراره که برای PC و IOS منتشر بشه و رئیس XBox فیل اسپنسر هم اشاره هایی به پشتیبانی از اسمارت تی وی ها کرد.

با توجه به این مسائل درآمد سالانه کلود گیمینگ برای اولین بار در سال آینده به عدد 1 میلیارد دلار خواهد رسید و این جوانه‌ی یک بازار قابل دست یابی و قابل سرویس دهی خواهد بود.

موارد استفاده از کلودگیمینگ در حال آشکار شدن است، ناشران و سازندگان بازی ها از Stadia و Parsec برای تست و دمو کردن بازی ها برای عموم استفاده کردن (مثل Cyberpunk 2077) و این ترند در سال 2021 بیشتر و محبوب تر نیز خواهد شد.

در این میان انتشار بازی Cyberpunk 2077 یکی از بزرگ ترین موارد استفاده از کلود گیمنگ رو پر رنگ و مشخص کرد : تجربه بیشترین و بهترین گرافیک و کیفیت، بدون نیاز به داشتن سخت افزار گران قیمت. ورژن Stadia بازی بدون نیاز به سخت افزار گران قیمت بدون مشکل و بدون باگ های معروف اجرا می شد.

کاربران نسل هشتم کنسول ها با توجه به باگ های زیاد و غیر قابل تحمل، تجربه خیلی بدی رو کنسول های خود داشتن و Cyberpunk 2077 با نظرات امتیاز های منفی زیادی رو به رو شد. سرویس های کلود گیمینگ مثل Stadia و GeForce Now به عنوان راه حل برای علاقه مندان به این بازی بودند و این بازی رو بدون باگ و با کیفیت بالا بدون نیاز به کنسول های نسل جدید میتونستن بازی کنن.

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!