اخبار زنده
ALT

فروش PUBG رسما از 70 میلیون گذشت

توسط معین مهدیان|۲۷ تیر ۱۳۹۹

به نظر می آید که روند رشد و محبوبیت بازی های بتل رویال ، بر کسی پوشیده نباشد و می توان برای اثبات این حرف ، به بازار بازی های بتل رویال در سال گذشته نگاه کرد و متوجه شد که حتی کمپانی های بزرگ هم می خواهند در این بازار سهمی داشته باشند.از این کمپانی ها می توان به Activision اشاره کرد که با معرفی Call of Duty Warzone ، بازار بازی های بتل رویال را برای مدتی از آن خود کرده بود. اگرچه بازی هایی مانند COD: Warzone رایگان عرضه شدند و مخاطب های زیادی را جذب کردند ، اما هنوز بازار بازی های بتل رویال در دست عنوان های معروفی مانند Fortnite از Epic و PlayUnknown’s Battlegrounds است. و PUBG در این بازار تواسنه است از مرز 70 میلیون واحد فروش بگذرد و رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند.

بازی PUBG توسط Brendan Greene ساخته شده است ، سازنده ای که قبل از PUBG آن را به خاطر بازی Alias PlayerYnknows میشناختیم. Brendan توسعه دهنده عنوان محبوب ArmA 2 mod ayZ: Battle Royale است. او که یک گیمر مشتاق بود ، بازی های شوتر را تکراری با نقشه های کوچک می دانست ، که می توان جای جای این نقشه ها را حفظ کرد و تسلطی زود هنگام بر آن ها بدست آورد. به همین دلیل تصمیم گرفت که بازی بهتر و بزرگتر بسازد. برای این کار سرور های DayZ را دستکاری می کرد و با یادگری برنامه نویسی و بازی سازی ، توسعه عنوان محبوب PUBG را شروع کرد.

توسعه عنوان PUBG توسط استودیویی در کره جنوبی به نام Bluehole در سال 2016 رقم خورد و Greene به عنوان یک کارگردان خلاق ، هدایت توسعه این بازی را بدست گرفت. این بازی در سال 2017 به حالت "بتای اولیه و یا دسترسی محدود" قرار گرفت و در همان سال نسخه نهایی بازی برای PC منتشر شد.در سال های اخیر PUBG برای کنسول های Xbox One ، PlayStation 4 و موبایل آماده شد تا بیشتر مخاطبان را پوشش دهد، علاوه بر موارد گفته شده ، برای پوشش بیشتر بازیکنان ، نسخه Lite موبایل و کامپیوتر این بازی هم عرضه شد (دارای نقشه های کوچکتر و تعداد افراد کمتر در مود بتل رویال).

همانطور که می توان حدس زد ، در بازی های غیر رایگان ، معمولا تعداد بازیکنان با میزان فروش بازی برابر است و نمی تواند از این عدد به مقدار بیشتری بالاتر رود. و در ماه دسامبر 2019، PUBG اعلام کرد که حدود 600 میلیون بازیکن فعال دارد و البته این رقم را بیشتر مدیون بازی موبایل رایگان خود است. البته این به آن معنی نیست که PUBG به دلیل غیر رایگان بودن ، بازیکنان زیادی ندارد ، بر طبق آمار های اخیر ، افزایش 10 میلیون واحد فروش PUBG در 6 ماه گذشته ، نشان می دهد که این بازی در PC و کنسول های Xbox One و PlayStation هم از محبوبیت بالایی برخوردار است و فروش 70 میلیون نسخه آن ، این قضیه را اثبات میکند. با این که تعداد نصب PUBG Mobile ، در حال حاضر از 600 میلیون نصب عبور می کند ، اما PUBG بدون آن هم همواره در کنار بازی های بزرگ دیگر ، از پرطرفدار ترین و محبوبت ترین بازی های Steamمحسوب می شود و می توان گفت که در هر پلتفورمی محبوب است.

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!