اخبار زنده
ALT

آیا پایان بازی های انحصاری نزدیک است ؟

توسط معین مهدیان|۱۲ شهریور ۱۳۹۹

در گزارش اخیری که توسط سونی تحت عنوان Corporate Report 2020 منتشر شده است ، به نظر می آید Sony Interactive Entertainment به روند خود در "تسریع گسترش و پیشرفت PlayStation به همراه رشد درآمد چشمگیر خود " ادامه می دهد و بازی های انحصاری خود را به سمت سیستم ها و پلتفرم های خانگی می آورد تا بتواند جای خود را به مانند Xbox در قلب PC باز ها محکم کند!

همچنین این شرکت بزرگ ، کاتالوگ خود را در زمینه بازی های PC افزایش داده است که این حرکت باعث سود آوری بیشتری به همراه محبوبیت روزافزون برای شرکتی مانند Sony است ، موقعیتی که می تواند به کل منفعت شرکت را جابهجا کند.

در آخرین گزارش همکاری که از سونی در سال 2020 منتشر شده است ، استراتژی های آینده Sony را می بینیم که در توضیح به خبرنگاران و بزرگان عرصه گیمینگ گفته است که برنامه این شرکت برای آینده خود ، گذاشتن تمرکز اصلی بر روی بازی های ویدیویی است زیرا با بهبود شبکه اینترنت و پیشرفت گیمینگ ، می تواند با استفاده از تجربه خود تاثیر بزرگی در دنیای بازی ها ایجاد کند.

در این سیاستی که سونی پیش گرفته است ، بازی های داخلی این شرکت که مبنع اصلی کسب درآمد و فروش کنسول های Sony بوده است ، راه خود را به بازار پررونق PC پیدا می کنند و می توانند علاوه بر ارائه محتوای غنی و ارزشمند ، منبع درآمد بسیار بزرگتری برای این شرکت در آینده باشد.

در این شرایط ، سونی به دنبال سرمایه گذاری در استودیو ها با فناوری پیزفته و یا استخدام سازنده ها و توسعه دهنده هایی با خلاقیت بالا است تا بتواند با همکاری با این استودیو ها و توسعه دهنده ها ، استودیو های خود را بهبود ببخشد و بتواند آینده شرکت خود را به کمک این سازمان ها و یا افراد تضمین کند.

لازم به ذکر است که سونی این رویه خود را در سال گذشته آغاز کرده است و آن ها با خیرید استودیو Insomniac Games ، استودیویی که سال ها با آن همکاری مفید داشتند ، در مسیر پیشرفت استودیو های خود حرکت کرد و در حال حاضر این شرکت با داشتن 14 استدیو متفاوت ، مسیر روشنی را در آینده خود می بیند.

Sony علاوه بر تسریع در بهبود و راه اندازی کاتالوگ بازی های انحصاری خود برای پلی استیشن ، استراتژی خود را بر روی رایانه های شخصی متمرکز کرده است تا ویژگی های فکری بازیکنان را به همراه توسعه بازی های قوی تر بهبود ببخشد.

سونی در ادامه به این موضوع اشاره کرده که این فضیه می تواند به خوبی به فروش بازی های PS4 کمک کند و تجربه افراد را گسترش دهد تا بتواند در زمان عرضه PS5 از حمایت مردم استفاده کند و با ایجاد محتوای عالی ، علاوه بر گسترش فروش بازی های PS5 ، دنیا را به سمت کنسول خود ترغیب کند.

به همین منظور ، سونی در راستای افزایش "بازیکنان فعال" و "میزان زمان بازی کردن بازیکنان" است تا بتواند در همین راستا ، شبکه های اینترنتی و محتوا های IP محور را گسترش دهد تا انتخاب بازیکنان ، با وجود انتشار بازی ها بر روی PC باز هم کنسول و پلفترم PlayStation باشد.

باید دید که سونی در ادامه این استراتژی ، چه بازی هایی را برای PC منتشر می کند و سیاست خود را بر محور بازیکنان قرار می دهد و یا صرفا به مانند بقیه شرکت ها ، به سودآوری بیشتر فکر می کند.

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!