اخبار زنده
Valorant

Valorant در حال تسخیر بازار

توسط معین مهدیان|۲۳ شهریور ۱۳۹۹

ولورانت هر روزه بازیکنان بیشتری را نسبت به روزهای قبل به خود جذب می کند و به شدت در حال گشترش است. این بازی به یکی از بازی های رکورد شکن در زمینه تعداد دانلود و بازیکنان فعال حتی قبل از انتشار رسمی در ژوئن 2020 تبدیل شده بود. در زمانی که این بازی به صورت بتای محدود در دسترس بازیکنان قرار گرفته بود ، یکی از رکورد های مربوط به "تعداد ساعات مشاهده بازی در یک روز در Twitch" را با 34 میلیون تماشا شکست.

این بازی همچنین توانسته است تعداد مشاهده گر غیرقابل باوری را برای خود ثبت کند. Valorant با تعداد مشاهده همزمان 1.7 میلیون نفر نزدیک به شکست یکی دیگر از رکورد های توییچ بود ، اما جام جهانی League of Legends در سال 2019 هنوز هم رکورد دار این قسمت در توییچ است. اما نکته قابل توجه این است که این رکورد متعلق به جام جهانی است و آن هم جام جهانی بازی مانند League of Legends ، پس چه چیزی این بازی از شرکت Riot Games را خاص می کند؟

بازی Valorant در چه باره است؟

این بازی یک بازی مولتی پلیر به صورت Free-to-Play (رایگان) است که در سبک شوتر اول شخص فعالیت می کند. و با دادن قدرت های ویژه به کاراکتر های خود ،می توان آن را ترکیب مرگباری از بازی های CS:GO و Overwatch دانست.

لازم نیست اشاره کنیم که Counter Strike و Overwatch به چه اندازه مشهور هستند. Counter Strike چند سالی است که در بازار بازی های شوتر نقش خود را به خوبی نشان داده است و هنوز هم محبوبیت خود را از دست نداده است.Overwatch هم برای 5 سال در بازار است و نتوانسته است محبوبیت Counter Strike را بدست آورد ولی باز هم جای خوبی را در قلب بازیکنان باز کرده است.

این همه هیاهو در ارتباط با ولورانت به چه خاطر است؟

ولورانت به یکی از تاپیک های داغ Esports حتی قبل از انتشار رسمی ، تبدیل شده بود و این موضوع حتی بعد از انتشار هم سرعت بیشتری پیدا کرد. البته نباید این قضیه را فراموش کرد که Riot Games می داند چگونه بازی بسازد. League of Legends نمونه دیگر از بازی های شرکت است که بازیکنان و طرفداران زیادی را در سال های اخیر به خود جذب کرده است و جام های قهرمانی خود را به بزرگترین شکل ممکن برگزار می کند.

بازیکنان CS:GO و Overwatch هم نسبت به این قضیه بی تفاوت نبوده اند و روز به روز بیشتر از بازی های خاطره انگیز خود جدا می شوند و به Valorant می پیوندند و در این ارتباط هم ولورانت رکورد های دیگری را جابجا کرده است به طوری که انگار Riot Games کاملا از این موضوع قبل از انتشار بازی مطلع بود.

اما چه چیزی درباره این بازی گیمر ها را شیفته خود کرده است ؟

ریشه های معتبر و معروف بازی

نمی توانیم به راحتی از این موضوع بگذریم که Riot Games ، با سابقه طولانی خود در یکی از معروف ترین بازی های روز دنیا ، یعنی League of Legends ، مسیر خود را در بین گیمر ها پیدا کرده است و کمتر کسی است که از جام های قهرمانی که این شرکت برای LOL برگزار می کند خبر نداشته باشد. Riot Games هم با تبلیغات گسترده در میان طرفداران LOL ، CS:GO و Overwatch به نحو احسنت از این موضوع استفاده کرده است و در مجمع جهانی بازی خود را گسترش داده است.

چندین مود بازی

ولورانت چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، شما می توانید مود های کلاسیک ، مانند CS:GO را در این بازی تجربه کنید. برای مثال مود Spike Rush که در چندین راند اتفاق می افتد را می توان مثال زد که تیم برنده باید پیروزی را در 4 مرحله کسب کند.

جدا از این موضوع شما می توانید به Match های رقابتی وارد شوید ، با این که این بازی ها ، با مچ های معمولی بازی تفاوتی ندارند ، اما بر اساس برد در آن می توانید در سیستم رنک بازی خود را بالاتر بکشید.هر بازیکنی می تواند با 5 مچ ، رنک خود را مشخص کند و یا از Valorant Rank Boost برای کاهش استرس و زمان بازی استفاده کند.

یکی دیگر از مود های بازی که اخیرا معرفی شده است ، Deathmatch می باشد که در آن 10 بازیکن در یک بازی 6 دقیقه ای و به صورت Free-For-All در مقابل همدیگر قرار می گیرند. برنده این مود کسی است که بتواند در این مدت به تعداد 30 کیل برسد و یا بالاترین تعداد کیل را وقتی که زمان بازی به اتمام می رسد برای خود داشته باشد.

آمیزه ای قدرتمند از مسابقه های تفنگ محور و قدرت های افسانه ای

بازیکنان از گیم پلی Gunplay یا تفنگ محور سنتی لذت می برند و این قضیه بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر آن سوپرایز کردن دشمنان با قدرت های ماورایی جیزی است مه توجه همه کس را به خود جلب می کند. پس ترکیب این دو مورد به بهترین شکل ممکن ، یکی از حرکت های بسیار خوب Riot Games در مسیر ساخت این بازی بوده است. جدا از اشتیاق و علاقه مندی بازیکنان به ولورانت ، چیزیکه گزارش ها و آمارها نشان می دهد این بازی همان چیزی بود که بسیاری از گیمر ها برای مدت طولانی می خواستند.

با اینکه ولورانت یک بازی جدید محسوب می شود، اما می توان حدس زد که حداقل برای مدت زیادی مهمان این بازی خواهیم بود!

نظر شما در ارتباط با ولورانت چیست ؟ تجربیات خود را در ارتباط با این بازی با ارنست درمیان بگذارید.

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!