اخبار زنده
ALT

جمع بندی رویداد سونی در ارتباط با PlayStation 5

توسط معین مهدیان|۲۷ شهریور ۱۳۹۹

قیمت و تاریخ عرضه

کنسول نسل بعد سونی ، در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) عرضه می‌شود و نسخه معمولی (دیسک‌دار) آن ۴۹۹ دلار و نسخه دیجیتال آن ۳۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. تاریخ ذکرشده مخصوص کشورهای ایالات متحده، کانادا، کره جنوبی، نیوزیلند، مکزیک، و استرالیا خواهد بود و بقیه کشورها باید تا یک هفته بعد (یعنی ۲۹ آبان) منتظر بمانند.

ابعاد دقیق

طول پلی‌استیشن 5 دقیقا ۳۹۰ میلی‌متر، عرض آن ۲۶۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۰۴ میلی‌متر خواهد بود. اگر می‌خواهید این عدد را با ابعاد یکی از کنسول‌های نسل قبل سونی مقایسه کنید، باید بدانید که طول پلی‌استیشن 4 پرو ۲۹۵ میلی‌متر، عرض آن ۳۲۷ میلی‌متر و ارتفاع آن ۵۵ میلی‌متر است. در این بین نباید فراموش کرد که تنها تفاوت اندازه‌ای پلی‌استیشن 5 دیجیتالی با نسخه‌ی دیسک‌خور آن است که عرضی ۲۴۸ میلی‌متری دارد؛ ۱۲ میلی‌متر کمتر از عرض ۲۶۰ میلی‌متری نسخه‌ی استاندارد که توانایی اجرای نسخه‌های فیزیکی فیلم‌ها و بازی‌ها را هم دارد. وزن این کنسول ها هم به تریتیب برای نسخه استاندارد و دیجیتالی ، ۴.۵ و ۳.۹ کیلوگرم است.

تصاویر جعبه و پیش فروش کنسول

آنچه از اخبار رسمی سونی به دست می رسد ، دو مدا دیجیتال و استاندارد کنسول PlayStation 5 فارغ از داشتن و نداشتن توانایی اجرای دیسک، هیچ تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند و از قدرت یکسانی برخوردار هستند. و این قضیه تفاوت 100 دلاری نسخه ضعیف تر Xbox Series S و PlayStation 5 Digital را نشان می دهد که سون کیفیت کنسول را با قمت بالاتر حفظ کرده است.

سونی پیش‌فروش رسمی کنسول را در چندین و چند خرده‌فروشی آغاز کرده است و بسیاری از فروشگاه‌ها همچون وال‌مارت در عرض چند دقیقه گفتند که همه‌ی پلی‌استیشن 5های آن‌ها به فروش رسیده است. با توجه به آغاز پیش‌فروش رسمی کنسول که هر لحظه وارد خرده‌فروشی‌های کشورهای بیشتری خواهد شد، بالاخره گیمرها می‌توانند تصویر جعبه‌های پلی‌استیشن 5 را ببینند. سونی برای جعبه‌ی پلی‌استیشن 5 دیجیتالی بیشتر از رنگ سیاه استفاده کرده است و روی جعبه‌ی پلی‌استیشن 5 دیسک‌خور غالبا رنگ سفید به چشم می‌خورد. ظاهرا هدف شرکت ژاپنی این بود که بسته‌ها در عین شباهت داشتن به یکدیگر، به اندازه‌ی کافی متفاوت نیز به نظر بیایند.

تصویر رسمی نسخه دیجیتال PlayStation 5

تصویر رسمی نسخه استاندارد (دیسک خور) PlayStation 5

پشتیبانی حداکثری از بازی های PS4

سونی در ارتباط با این موضوع ، سرویس جدید خود به نام پلی استیشن پلاس کالکشن رونمای کرد که از طریق آن می توان به بازی های PS4 دسترسی داشته باشید. جیم رایان، مدیر بخش پلی استیشن، در گفت‌وگوی خود پس از اتمام رویداد سونی، اعلام کرد که ۹۹درصد بازی‌های پلی استیشن 4 قابل اجرا در کنسول نسل آینده هستند. البته باید توجه داشته باشید که تا این لحظه هنوز مشخص نشده است که چه آثاری جزو این ۹۹ درصد هستند و چه آثاری نیز در نسل نهم حضور نخواهند داشت.

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!