اخبار زنده
Business

بازی های رایانه ای و مِتاوِرس

توسط پیمان جدی|۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تقریبا ده سالی میشه که فضا های اجتماعی و مجازی در بازی های رایانه ای وجود دارن از طرفی به لطف منع تجمع در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده از گیم ها به عنوان مِتاوِرس ها شتاب گرفت.

متاوِرس یک دنیای مجازی است که کاربران آن قادر خواهند بود از سر تا سر جهان به آن متصل شوند و تجربیات زندگی روزمره را در آن داشته باشند.متاورس ترکیبی از فضای مجازی ،اینترنت و واقعیت افزوده است.

در چند سال آینده علاقه به برگزاری همایش ها و رویداد ها در بازی های رایانه ای به یکی از محبوب ترین ترند ها تبدیل خواهد شد.

دنیا های بازی های رایانه‌ای در حال حاضر این توانایی را تا حد قابل قبولی دارند که بتوانند تجربیاتی مانند شو های لباس ،کنسرت های موسیقی و حتی تماشای فیلم در سینما ها را شبیه سازی کنند. به عنوان مثال:

  • اجرای LIL Nas X در Roblox
  • اجرا های Travis Scott و چند خواننده دیگر در بازی Fortnite Animal Crossing
  • مراسم های عروسی، مراسم فارق‌التحصیلی و حتی مراسم خاکسپاری در بازی Animal Crossing
  • حضور بی شمار کراس اور های (Cross over) برند ها و رسانه ها در این فضای اشتراکی مجازی

این که رویداد های غیر مرتبط با گیم در فضای بازی های رایانه‌ای برگزار میشوند باعث می شود تا افرادی که با این بازی ها آشنا نیستند به سمت این پلتفرم ها و فضا ها کشیده شوند و همین امر باعث افزایش تعداد کاربران آن خواهد شد.

ارزش این همکاری برای ناشران این بازی ها، هنرمند ها و برند ها آرام آرام در حال خود نمایی است. به عنوان مثال تخمین زده می شود Travis Scott از اجرای خودش در بازی فورتنایت تقریبا ۲۰ میلیون دلار در آمد داشته.

تا الان ۱۴۰ میلیون نفر کنسرت اون رو داخل YouTube تماشا کردند در مقایسه با ۲۰ میلیون نفری که در بازی فورتنایت در کنسرت اون شرکت کردن نشان دهنده پتانسیل و درخواست این نوع از محتوا است.

حتی بعد از این که ویروس کرونا مهار شد، خواهیم دید که برمد ها در این حوضه به فعالیت ها و آزمایش های خود ادامه خواند داد و این رویداد های دیجیتالی کامل کننده ی نمونه های فیزیکی خود خواهند بود و بلعکس.

بازی های رایانه لبریز از تعامل است مخصوصا تعامل با بیننده های نسل جوان تر با رویداد ها برند ها. با توجه به این تجربه های موفق در سال ۲۰۲۰ مثال های بیشتری در این زمینه در سال های آینده خواهیم دید .

نظر بدهید

  • گزارش دادن

نظرات بیشتر

شبکه‌های اجتماعی

برای جستجو، چیزی که دنبالش هستی رو بنویس و کلید اینتر رو فشار بده!